Publicerad den 2025-06-16

Allt fler väljer Aff – fem nya medlemmar i vår

Aff – Forum för förvaltning och service fortsätter att växa. Allt fler företag och organisationer ser värdet i att samverka, påverka och utveckla branschen tillsammans med oss.

– Det är glädjande att allt fler väljer att bli medlemmar i Aff. Vi vill fortsätta växa och ta en större roll som branschorganisation. Då kan vi ge fler verktyg som gör det enklare att arbeta effektivt och höja kvaliteten i hela branschen, säger Philip Österlund, vd på Aff.

Fem nya medlemmar våren 2025

Vi är glada att hälsa följande nya medlemmar varmt välkomna till Aff:

  • Högskolan i Halmstad
  • Rikshem AB
  • Jernhusen
  • PLAN Projektpartner
  • S:t Erik Markutveckling AB

Och fler är på väg in. 

Vill du också bli en del av Aff?

Vi är ett växande nätverk med stark förankring i hela fastighetsbranschen – från både offentlig och privat sektor. Som medlem får du bland annat:

  • Tillgång till ett unikt branschforum inom fastighetsförvaltning och FM
  • Möjlighet att påverka Aff:s utveckling via styrelse och utvecklingsråd
  • Rabatt på utbildningar, seminarier och produkter
  • Stöd i form av ”Att leva med Aff” – vårt omfattande material kring Aff-entreprenader
  • För yrkeshögskolor: tillgång till våra e-utbildningar

Vad kostar det att bli medlem?

Som medlem betalar din organisation en medlemsavgift till föreningen och en serviceavgift till Aff Service AB. Medlemsavgiften är 5 000 kronor per medlem och serviceavgiften är 500 kronor per anställd, dock högst 5 000 kronor.

Serviceavgiften är avdragsgill. Lagstadgad moms tillkommer.

Vi berättar gärna mer, hör av dig om du är nyfiken!

Lämna ett svar